Zakup nieruchomości – dlaczego warto kupić działkę?

Zakup nieruchomości na Pojezierzu Dobrzyńskim.
,,Kupię działkę rekreacyjną”, ,,Kupię ziemię”, ,,Kupię działkę nad jeziorem”- takie ogłoszenia coraz częściej pojawiają się w Internecie. Z roku na rok zapotrzebowanie na działki wzrasta. Jakie są tego powody? Dlaczego warto posiadać taką nieruchomość? O tym poniżej.   

Inwestycja

Kupno ziemi może stać się bardzo opłacalną inwestycją. Po pierwsze- jest to inwestycja w swoje bezpieczeństwo, poczucie wolności, ponieważ zakup działki, to nie tylko posiadanie dobra majątkowego. To posiadanie swojego miejsca. Od momentu zakupu działki, stajemy się właścicielami pięknego terenu, przestrzeni, a także roślinności. Posiadanie takiego miejsca na własność, daje niesamowite poczucie wolności i bezpieczeństwa. Po drugie- zakup gruntu może stać się źródłem dochodu. Z badań wynika, że ceny takich nieruchomości nadal będą wzrastać, co w przyszłości daje nam możliwość ich sprzedaży. W zależności od miejsca oferującego możliwość rozwoju, możemy także zastanowić się nad rozpoczęciem działalności gospodarczej. Działka w pięknym, malowniczym terenie, to świetna okazja do powstania gospodarstwa agroturystycznego. Jeśli posiadamy działkę nad jeziorem to dobrym pomysłem będzie np. wypożyczalnia kajaków, sprzętu pływackiego. Jeśli krajobraz zapiera dech w piersiach, może warto pomyśleć nad miejscem, gdzie zapewnimy turystom nocleg? A może restauracja serwująca regionalne potrawy, mała stadnina koni? Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Dom

Dom jednorodzinny w super lokalizacji to pomysł, który powinniśmy zacząć realizować jak najszybciej. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem działki budowlanej lub rekreacyjno- budowlanej, idealny moment jest właśnie teraz. Deweloperzy alarmują, że ceny działek rosną i nadal będą szły w górę. To nie wszystko. Wzrastają także koszty budowy domu. Od czego więc zacząć? Przede wszystkim od obserwacji działki, terenu, w którym planujemy budowę domu. Warto przyglądać się, czy miejsce jest odpowiednio nasłonecznione, czy teren nie jest podmokły. Oczywiście należy zastanowić się nad rozmiarem działki – im szersza, tym projektanci mają szersze pole do popisu. Sprawdźmy także, czy zapewniony jest dojazd do posesji, najlepiej będzie jeśli nasza nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, której właścicielem jest gmina. Jeśli na naszym terenie nie ma dostępu do mediów, należy zająć się doprowadzeniem przyłączy. Sięgnijmy także po poradę do lokalnego architekta adaptującego. Taka osoba nie tylko pomoże nam w wyborze projektu domu, ale także pomoże w załatwieniu spraw ,,papierkowych”.

Miejsce do aktywnego wypoczynku

Jeśli masz dość miejskiego zgiełku, nie planujesz budowy domu, a jedynie marzysz o swoim spokojnym miejscu, w którym aktywnie spędzisz czas – warto pomyśleć o zakupie działki rekreacyjno- wypoczynkowej. Działki letniskowe to nieruchomość odpowiednia dla osób, które są ustabilizowane życiowo. Najczęściej są to osoby, które mają już dom, stabilną pracę, ale nie posiadają spokojnego miejsca, w którym mogą odpocząć, zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy. A jak można spędzić czas na takiej działce? Sposobów jest mnóstwo. Jeśli stawiasz na aktywny wypoczynek idealnym sposobem będzie ogrodnictwo. Pielęgnacja i zajmowanie się roślinnością to przyjemne z pożytecznym. Nie dość, że aktywnie spędzisz czas, to w zamian otrzymasz zdrowe, pozbawione nawozów warzywa i owoce.

Malownicze krajobrazy będą świetną motywacją do jazdy na rowerze i długich spacerów. Jeśli planujesz zakup działki nad jeziorem, daje to kolejne możliwości. Wędkowanie, kajaki, a może narty wodne Pomysłów na wypoczynek jest mnóstwo. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.